zaloguj się

Zalety regulatorów Ecoflow

A. ŻYWOTNOŚĆ:

1. FUNKCJA SOFT START
umożliwiająca stopniowe, powolne nagrzewanie systemu GK z małym natężeniem prądu przez okres kilku do klikudziesięciu minut (parametry definiowane przez użytkownika) tak, aby przygotować system do nagrzewania na właściwą temperaturę przetwórstwa.


2. ZABEZPIECZENIA
Regulatory Ecoflow w sposób automatyczny przeprowadzają diagnostykę:
• prawidłowego podłączenia przewodów
• przerwania termopary
• wystąpienia zwarcia
• przeciążenia, itp.
Ponadto wszystkie wejścia elektryczne są izolowane i bezpieczne dla użytkownika i urządzenia.

3. KOMPONENTY
Do produkcji regulatorów użyto najlepszych komponentów, między innymi TRIAC (SSR). Gniazda elektryczne zgodne z normą Harting dostępne w kilku konfiguracjach podłączenia. Regulatory z serii HRC 3000 wyposażone są w ekran dotykowy LCD, poprawiający komfort obsługi urządzenia.

B. PRECYZJA
Regulatory GK zapewniają precyzyjną regulację zadanych temperatur dzięki sterowaniu mikroprocesorowemu lepszą niż +/- 0,3oC. Progi dolny i górny alarmowania są programowalne przez użytkownika, a ich przekroczenie jest zapisywane w „Dzienniku błędów" (log file). Regulatory współpracują zarówno z termoparami J i K. Sterowniki sekwencyjne do dysz zamykanych charakteryzują się precyzją lepszą
niż... 0,01s.

C. ŁATWOŚĆ OBSŁUGI
Wszystkie regulatory GK oraz sterowniki sekwencyjne charakteryzują się łatwą, intuicyjną obsługą. Sterowniki serii HRC-3000 posiadają szereg funkcji usprawniających szybką zmianę produkcji, dzięki danym form i nastaw zapisanym w pamięci. Wszystkie nastawy wyświetlane są w postaci imitacji konwekcjonalnego regulatora PID lub w postaci wykresu pokazujące zadane i aktualne parametry procesu. Oprogramowanie występuje w języku polskim i angielskim.

Dzięki powyższym zaletom regulatory i sterowniki Ecoflow znajdują szerokie zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych najbardziej wymagających branż przemysłu medycznego, opakowaniowego, PET, samochodowego i elektronicznego.
Ze szczególną dbałością zaprojektowano i wykonano wszystkie urządzenia, aby charakteryzowały się trwałością, niezawodnością i precyzją utrzymania zadanych parametrów. Ponad wszystko zastosowano systemy zabezpieczeƒ i alarmowania tak, aby zapewnić najbezpieczniejszą obsługę.

W ofercie firmy Ecoflow znajdują się regulatory grzanych kanałów, jak również regulatory wtrysku sekwencyjnego. Szeroka gama produktów pozwala na dobór odpowiedniego urządzenia w opraciu o potrzeby odbiorców, a także wymagania określonego układu GK.

Regulatory temperatury GK:
Seria HRC 2000 - kompaktowe regulatory temperatury, przeznaczone dla małych i średnich systemów GK 1-32 stref
Seria HRC 3000 - regulatory GK w zabudowie mobilnej szafy z ekranem LCD, dedykowana dla systemów od 12 do 256 stref
Seria COMBO 3300 - połączenie regulatorów GK z sterownikiem sekwencyjnym w zabudowie szafy mobilnej, dedykowana dla systemów od 12 do 256 stref

Regulatory wtrysku sekwencyjnego:
Seria VGT 2001 - poręczny i kompaktowy sterownik sekwencyjny 8 dysz
Seria VGT 2002 - uniwersalny sterownik sekwenycjny od 4 do 8 dysz
Seria VGT 2003 - kompaktowy, mikroprocesorowy sterownik sekwencyjny od 1 do 40 dysz

W regulatorach gorących kanałów z serii HRC 2000 oraz HRC 3000 zastosowano bardzo wydajne procesory, a także wzmocniono strukturę odprowadzania ciepła, co pozwala na dokładną regulację´ temperatury. Dodatkowym atutem regulatorów z serii HRC 3000 jest ekran dotykowy LCD, poprawiający komfort obsługi urządzenia.
Dostępne kolory obudowy: